Jména ukrajinských delegátů, kteří přijeli na Krym, zůstanou utajena

Jména účastníků sjezdu ukrajinských diaspor na Krymu, kteří přijeli z různých oblastí Ukrajiny, nebudou uveřejněna v zájmu jejich bezpečnosti, sdělil RIA Novosti předseda státního výboru krymské vlády pro věci mezinárodnostních vztahů Zaur Smirnov.

Krym poprvé pořádá mezinárodní sjezd zástupců ukrajinských diaspor. Zúčastní se ho zástupci z Ukrajiny a také zástupci ukrajinských diaspor z Běloruska a Moldávie.

„Na fórum přijeli rovněž zástupci některých oblastí Ukrajiny, ale jejich jména nebudou uveřejněna v zájmu jejich bezpečnosti a neohrožení jejich života na Ukrajině, kde je potlačováno jakékoliv volnomyšlenkářství, a to až po fyzickou likvidaci neposlušných,“ řekl RIA Novosti Smirnov.

Oficiální program sjezdu bude zahájen v pondělí kladením květin u pomníku ukrajinského básníka a myslitele Tarase Ševčenka, potom se koná návštěva Muzea ukrajinské výšivky Hrdinky Ukrajiny Věry Roikové.

Zástupci diaspor také navštíví třídy s ukrajinským vyučovacím jazykem na Simferopolském akademickém gymnáziu. Hlavní událostí bude mezinárodní kulatý stůl na téma Spolupráce ukrajinských společenských sdružení Republiky Krym s krajany v zahraničí.


Není zde článek celý?