Krymské orgány oznámily možný příjezd delegace z Ukrajiny

Zástupci z různých zemí, včetně Ukrajiny, potvrdili účast na sjezdu ukrajinského národa na Krymu, oznámil vicepremiér krymské vlády Georgij Muradov.

Náměstkyně předsedy regionální veřejné organizace Ukrajinská komunita Krymu Anastasia Gridčinová dříve oznámila, že v říjnu v Simferopolu proběhne kulatý stůl, na kterém zazní otázky spolupráce ukrajinských veřejných spolků Krymu s krajany v zahraničí.

„Na kulatý stůl jsou pozváni zástupci z celé řady států, včetně Ukrajiny, DLR a LLR. Samozřejmě budou přítomni zástupci ukrajinské komunity Ruska, které si u nás vážíme, je silná a aktivně se účastní všech sfér života Ruské federace,“ řekl RIA Novosti Muradov.

„Budeme dělat vše, abychom je nedostali do rizikové politické a fyzické situace, protože v Kyjevě sedí mstiví lidé. Už tisíce lidí jsou za mřížemi, proto je samozřejmě budeme chránit, ale přesto jsou s námi, zúčastní se,“ řekl Muradov.

Podle něj má tato akce zdůraznit, že ukrajinský národ nepředstavuje kyjevská nacionalistická moc. „Existuje druhá Ukrajina, jiní Ukrajinci, kteří svoji civilizační volbu udělali před mnoha lety,“ zdůraznil Muradov.


Není zde článek celý?