Laboratoř Kasperského popřela informace médií o špionáži v USA

Laboratoř Kasperského popřela informace médií o použití společnosti pro hledání tajných dokumentů v USA, žádá o důkazy, sdělili RIA Novosti ve společnosti.

Podle údajů zdrojů The New York Times objevily izraelské tajné služby důkazy pro to, že hackeři na příkaz ruské vlády sledovali počítače po celém světě s pomocí programu Laboratoře Kasperského a upozornily USA na ruské sledování, v důsledku čehož odstranili programy z vládních počítačů.

Laboratoř Kasperského nemá vztah k situaci, popsané ve článku The New York Times a jiných médiích a nemá o ní žádné informace. Ještě jednou potvrzujeme svou připravenost pracovat společně s americkou vládou, abychom odpověděli na jakékoli otázky o produktech společnosti a také o vnitřních procedurách,“ sdělil zástupce společnosti.

„Jelikož nebyly Laboratoři Kasperského poskytnuty žádné důkazy události, nemůžeme provést vlastní šetření těchto nepodložených oznámení. Pokud jsou jakékoli příznaky toho, že byla infrastruktura společnosti použita třetími osobami, žádáme ty, kteří o tom mají ověřené informace, aby nám je poskytli,“ dodal člověk, s kterým mluvila agentura.

Společnost zdůrazňuje, že považuje za „krajně smutnou situaci, kdy nedokázaná tvrzení pokračují ve vlivu na image společnosti, která ani jednou za 20 let fungování nepomohla žádné vládě na světě v kyberšpionáži“.


Není zde článek celý?