Lavrov: Moskva má dotazy ohledně nové politiky USA týkající se Sýrie

Moskva má dotazy ohledně nové americké politiky, týkající se Sýrie. Rusko doufá, že obdrží od Washingtonu příslušná vysvětlení, řekl ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov na tiskové konferenci s iráckým ministrem zahraničních věcí Ibráhímem Džáfarím.

„Když slyšíme o nové linii USA, linii, která předpokládá vytvoření jakýchsi rad na území suverénní SAR, samozřejmě to nemůže nevyvolávat naše otázky. Zasíláme tyto dotazy do Washingtonu, doufáme, že dostaneme upřímnou a jasnou odpověď,“ řekl Lavrov.

Ministr zahraničních věcí RF upozornil na „některé divné věci“, k nimž dochází během činnosti koalice v čele s USA v Sýrii. Podle jeho slov například často docházelo k případům, kdy během útoku syrské armády na stanoviště příslušníků IS teroristé z těch míst, která se nacházela pod kontrolou „opozice, opečovávané ze strany USA“, klidně vycházeli a vydávali se k dalšímu odporu proti syrské vládní armádě.

„Například byly případy hromadného odchodu příslušníků IS z Rakky v té chvíli, kdy koalice vedená USA obklíčila toto město. A byly další případy, které jsou spojeny s tím, že naši američtí kolegové se snažili načtrnout nějaké linky, které syrská armáda nesmí překročit,“ uvedl Lavrov.


Není zde článek celý?