Lidovci už couvají a ukazují, že Babišovi zase chtějí dělat stafáž

Zleva místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka a předseda strany Pavel Bělobrádek . | FOTO: ČTK

Vyjádření místopředsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky k odvolání šéfa Finanční správy Martina Janečka, ukázalo, že lidovci se nemění. Pro ministra zemědělství totiž není důvod ředitele úřadu, likvidujícího pomocí zajišťovacích příkazů některé podnikatele, zbavit funkce. Vypadá to, že se opět ukazuje, že se lidovci dokážou přizpůsobit každé politické situaci a za trochu moci podpoří kohokoliv.

Čtyři roky neměli členové KDU-ČSL tendenci zastavit zvyšující se vliv Andreje Babiše. Po uplynulých volbách se na tom podle současných vyjádření zřejmě nic nezmění. Poté, co se začalo spekulovat o možnosti setrvání současné vládní koalice, totiž lidovci, jmenovitě Marian Jurečka, ustupují od kritické rétoriky a volí raději smířlivější tón. Přestože předseda strany Bělobrádek hovoří o opozici, ministr zemědělství mluví trochu pokorněji směrem k možné vládní koalici.

Přitom právě jednání finanční správy je do očí bijící zvůlí úřadu, který podle všeho často postupoval tak, jak si přál Andrej Babiš, jehož některé firmy, které FS zlikvidovala, obtěžovali při jeho podnikání. Co ovšem vadí třeba Lubomíru Zaorálkovi, který požaduje odvolání Martina Janečka i náměstkyně ministerstva financí Aleny Schillerové, nechává lidovce klidnými.

Politika, která nikoho nenaštve, tak má zřejmě opět přivést KDU-ČSL do vlády, kde za slíbená ministerstva, po nichž netouží Andrej Babiš, budou opět tiše přihlížet, jak oligarcha nabývá na moci a přitom likviduje všechny, kdo mu stojí v cestě.

Není zde článek celý?