Magazín Revue FORUM dnes vyšel. Varuje před organizovaým zločinem ve vládě

Nový magazín Revue FORUM, který právě dneska vychází, přináší přehled odstrašujících kauz, s nimiž je spojen lídr zřejmě nejsilnější volební strany hnutí ANO Andrej Babiš. Jedná se o dva silně problematické jevy, jež mohou hraničit s trestnou činností. Je to jednak nepřátelské přebírání firem, které Babiš prokazatelně provozoval jako majitel Agrofertu a jednak využívání finanční správy k potlačování konkurence v oborech, jež jsou pro Andreje Babiše zajímavé z hlediska jeho podnikání.

Revue FORUM poukazuje na sérii případů, na něž z části poukázali již i novináři z dalších nezávislých médií, při nichž se Agrofert dostal k majetku firem v potravinářském průmyslu a v zemědělství na základě tvrdého nátlaku. Součástí tlaku byl opakovaně podezřelý soulad s postupem policejních složek a bank, jež jednaly tak, aby se Andrej Babiš mohl zmocnit firem proti vůli jejich předchozích majitelů. Souhra Agrofertu s bankami a s policií přitom nastoluje vážnou otázku, zda se nejednalo o organizovaný zločin. V případě kauzy Oleo Revue FORUM dokládá souvislost postupu policie ze Šlachtova útvaru ÚOOZ se zájmy Andreje Babiše, který podnikal ve stejném oboru a měl o dotyčnou firmu strategický zájem. I taková souhra ukazuje na pravděpodobný organizovaný zločin.

Druhý fenomén, který Revue FORUM popisuje, je tzv. daňový džihád. Magazín přináší tři odstrašující příklady, kdy byl lidem zabaven majetek bez soudu. Opět se jedná i o oblasti, v nichž podniká Agrofert.

Revue FORUM apeluje na obranu právního řádu a vyzývá Čechy, aby nevolili kandidáta, který nemá morální předpoklady pro vysokou státní funkci, protože v minulosti zneužíval svou ekonomickou, mediální i politickou moc.

Revue FORUM najdete dnes na prodejních pultech.

Další čísla Revue FORUM si můžete předplatit prostřednictvím sbírky na portálu HitHit.cz.

Není zde článek celý?