Malou kapacitu stadionu pro fotbalové MS vyřešili Rusové po svém

Stadion v ruském Jekatěrinburgu, na kterém se bude hrát MS ve fotbale 2018. | FOTO: Facebook

Rusko je země neomezených možností. To by nebylo nic nového. Nyní to ukázali pořadatelé fotbalového mistrovství světa 2018. Ti potřebovali zvýšit kapacitu stadionu v Jekatěrinburgu alespoň na 35.000 diváků. Jak to organizátoři vyřešili? Místo složité rekonstrukce vybourali boční části arény a přistavěli provizorní tribuny, které divákům zajistí krásný výhled mimo stadion a případně pořádnou sprchu.

Jekatěrinburg se nachází na úpatí pohoří Ural. Polovina čtvrtého největšího ruského města se nachází v Evropě a polovina v Asii. V Jekatěrinburgu žije téměř milion a půl lidí.

Na fotbalovém stadionu hraje své domácí zápasy tým FK Ural. Během nadcházejícího mistrovství světa se od 8. června do 8. července 2018 na místě odehrají čtyři zápasy základních skupin.

Diváci, kteří si zakoupí vstupenky na nekrytou tribunu za brankou, budou doufat, že Rusové poručí po vzoru Sovětského svazu větru, dešti. Počasí je v Jekatěrinburgu velmi proměnlivé a průměrně prší zhruba 20 dní v měsíci. Denní teploty na přelomu června a července se pohybují v průměru kolem 18 stupňů Celsia.

Není zde článek celý?