McCain obvinil Trumpa z neochoty zpřísnit sankce proti Rusku

Senátoři Ben Cardin a John McCain prohlásili, že administrativa prezidenta Donalda Trumpa protahuje realizaci balíku sankcí proti Rusku.

Trump podepsal předtím zákon, který stanoví rozšíření řady sektorových ekonomických sankcí proti Rusku. Jde zejména o to, že hlava státu může vyhlásit sankce proti osobám, jež investují do výstavby ruských exportních plynovodů a ropovodů přes pět milionů dolarů ročně nebo milion dolarů jednorázově. Novela obsahuje bod ohledně toho, že USA budou pokračovat v čelení projektu Severní proud 2.

„Znovu vyzýváme Trumpovu administrativu, aby splnila své závazky v rámci zákona podepsaného (prezidentem) a podpořeného Kongresem. Měli dost času, aby schválili příslušné dokumenty,“ řekli senátoři v prohlášení pro média.

Nespokojenost politiků vzbuzuje rovněž absence „vážného diplomatického úsilí spolu s evropskými partnery, aby byl posílen nátlak na Moskvu.“

Zákonodárci dodali, že není to jejich první dopis administrativě, avšak žádnou odpověď nedostali, proto vyzývají vládu k „rozhodným“ krokům v této otázce.


Není zde článek celý?