Média: americká ponorka Michigan ke konci týdne dorazí do Jižní Koreje

Americká jaderná ponorka Michigan (SSGN-727) ke konci tohoto týdne vpluje do přístavu Busan v Jižní Koreji, uvádějí v úterý jihokorejské noviny Chosun Ilbo.

Podle informací listu hned poté útočná skupina amerických lodí v čele s jadernou letadlovou lodí Ronald Reagan příští týden zamíří ke Korejskému poloostrovu jako preventivní opatření, kdyby KLDR opět testovala mezikontinentální balistickou raketu.

Ponorka Michigan je vybavena 154 raketami Tomahawk, díky kterým USA mohou přesně zaútočit na jaderné a raketové objekty Severní Koreje a palác Kim Čong-una.

Noviny předpokládají, že přítomnost jaderné ponorky v Busanu bude varovným signálem ze strany administrativy Donalda Trumpa v USA na adresu KLDR.

„Ponorka SSGN-727 od příštího týdne předvede rozhodnost k raketovým a jaderným provokacím Severní Koreji společně s útočnou skupinou lodí jaderné letadlové lodě, která provede společné americko-jihokorejské cvičení v Jihočínském moři a u břehů Korejského poloostrova,“ uvádí list slova vojenského zdroje.

Aktuální demonstrace vojenské síly USA v Jižní Koreji probíhá na pozadí konfrontace Washingtonu a Pchjongjangu, které si vyměňují vzájemné hrozby.


Není zde článek celý?