Média oznámila, že Jižní Korea je připravena k „okamžitým operacím“ proti KLDR

Jihokorejská armáda je připravena k „okamžitým operacím“ pro případ „provokace“ ze strany KLDR, oznámila agentura Yonhap News s odkazem na svůj zdroj.

K jakým přesně operacím může dojít, armádní zdroj agentury neupřesnil. Přitom ale dodal, že Jižní Korea ani USA zatím nezaznamenaly příznaky toho, že by KLDR připravovala další jaderný nebo raketový test, který podle předpovědi měl připadnout na 10. října, kdy se slaví založení Korejské strany práce.

„Velmi pozorně sledujeme vývoj událostí,“ cituje agentura slova nejmenovaného zdroje.

Jižní Korea a Spojené státy sledují KLDR všemi možnými prostředky, a to i za využití výzvědných letounů U-2S a RC-800, průzkumných stíhaček RF-16, letadel včasného varování a řízení E-737 a rovněž hlídkových letounů P-3C, uvádí Yonhap News.

Proto, aby bylo možné odhalit severokorejskou raketu během dvou minut po startu, se v Japonském moři nachází loď vybavená systémem Aegis a rovněž radary SPY-1D a Green Pine.

Na konci září jihokorejská média oznámila, že KLDR vyvezla několik mezikontinentálních balistických raket z vojenského závodu ležícího poblíž Pchjongjangu, což může dosvědčovat o přípravách k testu termojaderné bojové hlavice v Tichém oceánu.


Není zde článek celý?