Média: ve skladu u Vinnycji explodovalo více munice, než VSU využily na Donbasu

Při výbuších ve vojenských skladech u Vinnycji bylo zničeno více munice, než ukrajinská armáda využila za tři roky konfliktu na Donbasu. Informuje o tom TSN.

Podle informací televizní stanice bylo ve skladech v Kalinovce uskladněno asi 200 tisíc tun munice, min a raket. Přitom značná část munice byla ve špatném stavu a sklady hlídalo pouze 63 lidí, z nichž většina jsou důchodci.

Při explozích a požárech bylo zničeno 32 tisíc tun munice v hodnotě 800 milionů dolarů. Přitom za tři roky operace na Donbasu ukrajinská armáda použila 24 tisíc tun munice.
Střelivo ve skladech u Vinnycji explodovalo večer 26. září. Z Kalinovky a okolních obcí bylo evakuováno více než 30 tisíc lidí.

Incident vyšetřují Ozbrojené síly Ukrajiny. Podle údajů ukrajinské Generální prokuratury se projednávají čtyři verze, ačkoliv nyní je známá pouze jedna z nich, sabotáž.

Generální prokurátor Jurij Lucenko oznámil, že příčinou explozí ve skladech u Vinnycji byla sabotáž ze strany Ruska. Zároveň hlavní vojenský prokurátor Anatolij Matios popřel zprávy o tom, že by výbuchy způsobil diverzant.


Není zde článek celý?