Média zjistila, že Soul může odložit vyřazení ruských tanků z výzbroje

Soul může odložit plánované vyřazení ruských tanků T-80U z výzbroje navzdory problémům s jejich interoperabilitou s další vojenskou technikou v jihokorejské armádě, uvádí portál Poan News s odkazem na poslance Lee Jongkula.

Tanky T-80U a bojová vozidla pěchoty BMP-3 byly dodány do Korejské republiky v letech 1995 a 2002 jako platba za sovětský dluh. Očekává se, že jihokorejská armáda postupně bude tuto vojenskou techniku vyřazovat v období 2018-2022.

Nicméně jak prohlásil poslanec, v případě ruských tanků tento plán může být odložen na neurčito kvůli tomu, že je Soul nemá čím zaměnit.

„To, že tanky T-80U nebo vozidla BMP-3 dokázaly své vynikající charakteristiky v boji, je fakt. Pokud ale budeme vycházet z toho, že jejich provoz je spojen s problémem nedostatku náhradních dílů, je nutné urychleně připravit plán, který určí, zda se vyžaduje nákup náhradních dílů pro vojenské systémy za podmínek vojenské dohody s Ruskem, nebo je nutné co nejrychleji najít náhradu těmto zbraním,“ řekl Lee Jongkul.

Kromě problémů s interoperabilitou ruských tanků s další vojenskou technikou, kterou má Jižní Korea ve výzbroji, Lee Jongkul ještě upozornil na obtíže spojené s opravami T-80U korejskými odborníky a na nedostatek náhradních dílů pro případ vzniku závad. Kromě toho podle poslance zásoby munice nemusí být dostatečné v případě vzniku mimořádné situace.


Není zde článek celý?