Migrant, který obchodoval s drogami z azylového domu, dostal jen jeden rok ve vězení

31letý žadatel o azyl, který provozoval obchod s drogami z azylového centra v německém městě Gummersbach, byl odsouzen na dobu pouhého jednoho roku a dva měsíce ve vězení, a to i navzdory rozsahu jeho činnosti.     

Soud shledal 31letého muže vinným z prodeje velkého množství marihuany a amfetaminu, známého jako speed, z azylového domu, kde žil v období od prosince 2015 do srpna 2016. Muž nekonal sám a dva jeho spolupachatelé již byli odsouzeni za obchodování s lidmi a za nedovolené držení omamných látek, informoval deník Kölnische Rundschau.          

Policie odhalila ukryté zásoby drog, které muž prodával loni v srpnu. Nalezla 427 balíčků marihuany a 48 balíčků amfetaminu určených pro prodej na ulicích.

Spolubydlící muže nejdříve řekl policii o jeho činnosti s tím, že obchodníci s drogami prodávali drogy mladistvým a že mají v bytě i holky. Když je požádal, aby přestali drogy prodávat, údajně mu bylo vyhrožováno násilím.

Když svědek svědčil u soudu, 31letý obviněný tvrdil, že lže a je ve skutečnosti sám prodejcem drog a že zavolal policii, aby se zbavil své konkurence.

Není to první případ, kdy byli přistěhovalci přichyceni při prodávání drog v azylových domech nebo na ulici.  Podle německé policie, migranti většinou přebírají obchod s drogami v různých částech Německa. V severním regionu Šlesvicko-Holštýnsko policie tvrdí, že gangy migrantů neprodávají pouze drogy, ale používají násilí proti svým konkurentům.

V Berlíně přistěhovalecké drogové gangy přeměňují některé oblasti, jako je Alexanderplatz na to, co někteří nazývají no-go zóny. V reakci na narůstající násilí a kriminalitu v této oblasti, místní správa zde zvýšila policejní přítomnost a vybudovala malou policejní stanici, aby odradila zločince.

Obchodování s drogami mezi žadateli o azyl v německém hlavním městě je také spojováno s radikálními islamisty. Před spácháním teroristického útoku na vánočním trhu v Berlíně, který měl na svědomí 12 lidí, byl neúspěšný žadatel o azyl Anis Amri znám policií jako součást drogové scény.

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)

Není zde článek celý?