Migranti otevřeli novou nelegální trasu do Velké Británie přes Normandii

Nelegální přistěhovalci se pokoušejí dostat do Velké Británie tím, že se vlámou do nákladních automobilů, které jedou z přístavu v Normandii, protože bezpečnost v Calais je nadále zpřísněna.                                                 

Přístav Ouistreham je 200 kilometrů jižně od přístavu v Calais a vstupu do Euro-tunelu.

Britští turisté, kteří projíždějí přístavem v Normandii, zaznamenali nárůst migrantů v oblasti. Dochází zde k pokusům nelegálně nastoupit na kamiony.

Migranti jsou součástí skupiny zhruba 100 mladých mužů ze Súdánu a Eritreje, kteří žijí v provizorním táboře v lese, dva a půl kilometru od přístavu, informoval Daily Mail. Mnoho z nich zde přicestovalo z Calais.

Svědkyně incidentu řekla deníku: „Jakmile automobil zastaví na červeném světle, migranti se rychle pokoušejí naskočit.“

„Pouze jeden z nich dokázal nastoupit, než se změnila světla. K tomu dochází téměř každý den. Oni přesně vědí, kdy trajekty odjíždějí do Británie a plánují své dny na tuto dobu.

„Na rozdíl od Calais, nejsou zde stovky policistů. V tuto chvíli to migranti považují za jejich nejlepší šanci na úspěch.“

Nadšenci autoturistiky se navzájem varují, aby byli opatrní, když se blíží k Ouistrehamu. Jeden z nich napsal na internetovém fóru, jak spatřil „skupiny migrantů, kteří se potloukali v této oblasti“.

Napsal: „Při jedné příležitosti jsme je viděli, jak se schovávají v příkopách po straně silnice, jinde za stromy na straně silnice. Zdálo se, že zůstávají na dně terénu za pekárnou.

„Řidiči směřující k přístavu musí být opatrní, protože někteří lidí, které jsme viděli, stojí velmi blízko silnice a sledují dopravu.“

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Foto: CHARLY TRIBALLEAU/AFP)

Není zde článek celý?