Mogheriniová hovořila o práci skupiny EU, týkající se informačního boje s Ruskem

Operační skupina pro strategické komunikace East StratCom Task Force, jejímž jedním z hlavních úkolů je „boj proti ruským dezinformačním kampaním“, za dva roky práce odhalila více než tři tisíce dezinformací proti Evropské unii, řekla v pondělí hlavní představitelka diplomacie EU Federica Mogheriniová.

East StratCom Task Force byla založena na základě rozhodnutí hlav států a vlád EU v březnu 2015 v rámci kampaně „EU proti dezinformaci“, zaměřené na zlepšení předpovědí a reagování na „prokremelskou dezinformaci“.

„Pro nás je důležité analyzovat, předpovídat a reagovat na dezinformaci. S tímto cílem byla při evropské službě zahraniční činnosti poprvé vytvořena externí skupina pro strategické komunikace, jejíž práce je soustředěna na naše partnery na Východě a ruskojazyčné komunity. Během posledních dvou let East StratCom Task Force odhalila více než tři tisíce případů dezinformací,“ řekla Mogheriniová během svého vystoupení na konferenci v Bruselu, týkající se problémů hybridního nebezpečí.

Podle jejích slov při boji s „falešnými“ zprávami je velmi důležité, aby skutečné zprávy se dostaly k co nejširší veřejnosti jak uvnitř, tak i za hranicemi Evropské unie.


Není zde článek celý?