My už jsme dávno jiní, lžou komunisté. Soudruh Skála jim ale šlápl do hraček

Pražští kandidáti KSČM Ivan Hrůza, Josef Skála, Petr Šimůnek, Marta Semelová a Jiří Dolejš | FOTO: ČTK

Každou chvíli někde čteme či slyšíme, zejména od komunistů či jejich voličů, že dnešní KSČM už nemá s totalitní KSČ nic společného. Jako by snad v jejich řadách a vedení stále nestrašily otřesné figury z předlistopadových dob.

Soudruh předseda Filip/Falmer, starý kovaný aparátčík; odpudivá stalinistka Semelová veřejně plivající na památku komunisty zavražděné Milady Horákové; fízl mlátička Ondráček, kdysi zapálený mladý esenbák rozhánějící obuškem demonstrace; kovaný soudruh Grebeníček odchovaný otcovským vyprávěním o mučení politických vězňů… A další, a další.

Ti všichni s nebetyčnou drzostí prohlašují svou partaj za běžnou demokratickou stranu, která – protože si do názvu připsala M – je náhle něčím úplně jiným než přímou pokračovatelkou zločinné bandy zlodějů a vrahů.

Se stejnou drzostí si tahle rudá skvadra, která všechno svobodné dusila a trestala perzekucemi, střílením na hranicích, uranovými lágry či rovnou popravami, dovoluje v médiích kritizovat údajný nedostatek demokracie a svobody, nebo dokonce svobody slova. A hromada stejně nemorálních nebo nepříliš rozumově vybavených existencí na tom nespatřuje nic podivného.

A zatleskají i tomu, když vrchní komunista Vojtěch Filip prohlásí v televizi, že by si přál, aby si lidé k soudům nechodili jen pro rozsudky, ale pro spravedlnost. Všichni ti popravení, žalářovaní a umučení, kteří předtím stanuli před zaručeně spravedlivými komunistickými soudy, by to nepochybně ocenili. Hodní komunisté už jsou přece jiní.

Ale ouha! Pak přijde soudruh hlavní ideolog, stalinista Josef Skála, a tu dojemnou pohádku „O tom, jak už jsme jiní, lepší“ (promiň, Tornádo Lou) rozmetá soudruhům spolustraníkům na prvočinitele. Ano, ten soudruh Skála, jenž zpochybňuje Biľakův podpis na dopise, kterým na nás KSČ pozvala okupanty, a o Horákové si taky myslí svoje. Ten soudruh Skála, který do materiálů určených pro StB dojímavě vylíčil, s jakým nadšením vítal okupační vojska (v jeho podání vojáky spřátelených armád) na letišti v Ruzyni, když k nám vtrhla rozdrtit poslední iluzi svobody pod pásy tanků (v jeho pojetí poskytnout bratrskou pomoc proti kontrarevoluci.)

A konečně také ten soudruh Skála, který je nejpravděpodobnějším nástupcem soudruha Filipa v té zaručeně už změněné a úplně jiné straně.

A zřejmě právě proto, že KSČM prý už s tou zločinnou KSČ nemá nic společného, dal se v komentáři k volebním výsledkům slyšet:

„Truc proti změnám, nazrálým už před lety, nás trestá nejhorším volebním výsledkem od roku 1921.“

Nás. Od roku 1921. Hezké, ne?

Inu, tak to dopadá, když i komunista někdy omylem řekne pravdu.

Chcete číst i tištěnou verzi deníku FORUM 24? Nový magazín Revue FORUM si můžete předplatit prostřednictvím sbírky na portálu HitHit.cz.

Není zde článek celý?