MZV RF přirovnalo akce Západu v RB OSN k nadržování teroristům

Zablokování v Radě bezpečnosti OSN pokusů Moskvy o dosažení reakce na použití chemických zbraní v Sýrii hraničí s nezastřeným nadržováním teroristům, praví se v prohlášení ruského ministerstva zahraničí.

„Jde o důsledný, vzbuzující velké otázky kurs lidí, kteří se dnes snaží nás zaškatulkovat. Je příznačné, že všechny pokusy, které podnikalo Rusko během několika posledních let, aby dosáhlo reakce RB OSN na zločiny teroristů s použitím chemických zbraní, byly pokaždé tvrdě zablokovány západní „trojkou,“ prohlásilo ruské MZV.

Ministerstvo zdůraznilo, že nasazení v dubnu sarinu v Chán Šajhúnu a další vývoj událostí odhalily vážné problémy v činnosti mise OPCW. „Avšak západním kolegům nynější stav věcí, jak se zdá, plně vyhovuje. Víc než to, zuřivě usilují o to, aby vše zůstalo při starém,“ praví se v dokumentu.

Rusko má za to, že nejsou žádné důvody pro dramatizaci situace kolem hlasování o mandátu OSN — OPCW v Sýrii, praví se v prohlášení MZV.

„Termín nynějšího mandátu vyprší pouze 16. listopadu. Víc než tři týdny celkem stačí na prozkoumání očekávané zprávy Společného mechanismu vyšetřování a na rozhodnutí o jeho dalším osudu,“ praví se v dokumentu.

Rusko tento týden zablokovalo v Radě bezpečnosti OSN Amerikou připravenou rezoluci o prodloužení mandátu mise OSN a OPCW pro vyšetřování chemických útoků v Sýrii. Dokument podpořilo 11 hlasů. Rusko a Bolívie hlasovaly proti. Členem, který se zdržel hlasování, byla Čína.


Není zde článek celý?