Na 17. listopadu je v plánu demonstrace proti švábům a koblihám

Několik zajímavých akcí se uskuteční 17. listopadiu. V letošním roce však nepůjde jen o vzpomínkové akce na události roku 1989. Naopak, má jít o happening na podporu demokratických politiků. „Pojďme ukázat, že nám to není jedno, a svou přítomností na oslavách státního svátku po celé republice připomenout demokratickým politikům, že proti koblihám a švábům nestojí sami,“ stojí v popisu události na Facebooku, která je rozcestníkem, kde se objeví všechny akce pořádané 17.listopadu.

„Protože jestli má pravda a láska ve svůj svátek zvítězit nad lží a nenávistí, nesmíme zůstat doma na gaučích,“ uvádějí organizátoři.

A co se uskuteční? Akce přibývají. Nyní je jisté uctění památky na Albertově, Korzo Národní 2017, nebo demonstrace Pravda nemá alternativu. Na Václavském náměstí proběhne Koncert pro budoucnost.

Letošní akce u příležitosti 17. listopadu jsou masivnější v reakci na výsledky parlamentních voleb a kvůli nadcházejícím prezidentským volbám. Organizátoři některých akcí chtějí upozornit na Miloše Zemana a na to, že je důležité, aby nebyl znovu zvolen.

Není zde článek celý?