Na cvičení v Čečensku tankisté stříleli „tankovým kolotočem“

Tankisté z 58. vševojskové armády Jižního vojenského okruhu rozmístěné v Čečensku na tancích T-72B3 provedli noční cvičné střelby za výcvikový rok 2017 s využitím taktiky „tankový kolotoč“. RIA Novosti to oznámil náčelník tiskové služby okruhu Vadim Astafjev.

„Během cvičení na vojenském výcvikovém prostoru Gvardějec posádka tanků vedla palbu na cíle, které imitovaly obrněnou techniku nepřítele, nepřetržitě z místa, při frontálním útoku a během pohybu na křídlech v rámci jízdy po stanovené trase,“ uvedl Astafjev.

Když jeden tank střílí na místě, další tank nabíjí. Když první tank střílí z křídla, další tank obsazuje pozici pro střelbu z místa. Přitom o sektoru střelby, pořadí cílů a o jejich vzdálenosti posádka tanku předem nic neví.

Dynamická změna taktického prostředí a výskytu cílů rozvíjí u posádky tanků schopnosti pro okamžitou reakci a pro nestandardní postup při řešení bojových úkolů. Nová metoda zahrnuje složitější úkoly pro posádku. Jedná se například o dvousetmetrové zvětšení maximální vzdálenosti palby ze 125mm tankového kanónu na 2,2 tisíc metrů. Kvůli snížení doby demonstrace cílů se zkrátil čas pro zaměření a zrychlilo se tempo palby.


Není zde článek celý?