Na MZV RF promluvili o tom, k čemu vedou dvojité standardy USA v boji proti terorismu

Dvojité standardy USA v boji proti terorismu vedou k prohloubení hrozeb pro ruské vojáky v Sýrii, oznámil RIA Novosti zdroj na ruském MZV, když komentoval úmysl Washingtonu začlenit Íránské revoluční gardy na seznam teroristických skupin.

„Pokud budeme pokračovat v analyzování americké myšlenky z těchto pozic, tak jsou znovu evidentní americké dvojité standardy v boji proti terorismu, které uplatňují jeden za druhým včetně prohloubení konkrétních hrozeb pro ruské vojáky v Sýrii poslední dobou. Protože se snaží zpochybnit důvěru k těm, kdo vedou společně s našimi VKS smrtelný boj se společným nepřítelem, tedy teroristickými skupinami,“ řekl člověk, s kterým mluvila agentura.

Dříve média uváděla, že chce Washington začlenit Íránskou revoluční gardu na seznam teroristických organizací. Když ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf komentoval tuto informaci, tak oznámil, že Teherán může podniknout přísná odvetná opatření na adresu USA a vůdce Íránské revoluční gardy Muhammad Alí Džafarí oznámil, že v takovém případě se bude garda chovat k americké armádě jako k silám teroristické organizace Islámský stát.


Není zde článek celý?