Na Ruzyni chytili pašeráka, v břiše měl 1,2 kg kokainu. Vyšel z něj ve 112 kapslích

CT snímek cizince, který pašoval drogy. | FOTO: Celni sprava

Z Madridu přiletěl do Prahy osmačtyřicetiletý cizinec. Hned po příletu se mu začali věnovat celníci. Měli podezření, že jde o pašeráka drog. A to se potvrdilo. „Ke kontrole byl polykač vytipován celníky na základě provedené rizikové analýzy daného letu. Prvotní podezření na pašování drog celníkům potvrdily kontrolní stěry z rukou pašeráka.  Při důkladné kontrole jeho zavazadel a osobní prohlídce nebyly drogy nalezeny, proto bylo provedeno následné CT vyšetření, které podezření potvrdilo,“ přiblížila Šárka Miškovská, tisková mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně.

Podle zjištění celníků nešlo o žádného troškaře. Na konci minulého týdne opustila útroby pašeráka poslední ze 112 kapslí obsahujících kokain. „Postupně z těla pašeráka vyšlo 112 kontejnerků naplněných bílým práškem. Chemická látka při provedení detekční zkoušky pozitivně reagovala jako kokain. Celková hmotnost všech kapslí je více než 1,2 kg. Určení vlastní hmotnosti a druhu zajištěné drogy je předmětem další odborné expertizy. Podle zkušeností celníků se s největší pravděpodobností jedná o velmi koncentrovaný kokain. Zda byla droga určena na český trh nebo k distribuci v jiné zemi, je předmětem dalšího šetření,“ vysvětlila mluvčí celníků.

Cizinec byl předán Národní protidrogové centrále Policie ČR k zahájení trestního stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Není zde článek celý?