Na severu Sýrie se syrské armádě vzdalo víc než 60 bojovníků

Dalších 65 členů teroristických oddílů se vzdalo za zprostředkování ruských vojáků ze Střediska pro usmíření znepřátelených stran vládní armádě na severu Sýrie, informuje z místa události zpravodaj RIA Novosti.

Sešli se ve vesnici Abú-Kahf, kterou nekontroluje syrská armáda, a pak přešli přes hraniční přechod u osady Tajha.

„Čekali jsme tu na tyto lidi. Tlumočili nám přes zprostředkovatele, že jsou ochotni se vzdát. V jednáních s nimi nám pomáhali ruští vojáci,“ sdělil novinářům Amer Al-Ahmadi, představitel vlády, který má na starosti příměří v daném okrese.

Podle slov jednoho z vojáků, jež se vzdali, pracovali všichni v týlu a nezúčastnili se bojů. Syrské tajné služby mají teď ověřit životopis každého z nich, upřesnil Al-Ahmadi.

Pracovníci Střediska pro usmíření zajistili na žádost syrských úřadů bezpečnou cestu kolony bojovníků, jež se vzdali syrské armádě, do Aleppa. Mají tam napsat žádosti o normalizaci statusu, prověrka má trvat asi dva týdny.

Všichni obyvatelé oblastí obsazených teroristy mohou podle výnosu syrského prezidenta Bašára Asada absolvovat proceduru normalizace statusu, včetně těch, kdo se zúčastnili válečných aktivit na straně teroristů.


Není zde článek celý?