Oddíl válečných lodí Baltského loďstva vplul do Středozemního moře

Oddíl válečných lodí ruského Baltského loďstva vplul do Středozemního moře v souladu s plány plnění své cvičné mise, oznámila tisková služba Západního vojenského okruhu pro Baltské loďstvo.

„Oddíl lodí Baltského loďstva, tvořený korvetami Bojkij a Soobrazitělnyj spolu s tankerem Kola, v souladu s plněním úkolů své mise ukončil plavbu přes Gibraltarský průliv a vplul do Středozemního moře,“ stojí ve zprávě.

Uvádí se, že v nejbližší době lodě dorazí do místa kotviště v západní oblasti Středozemního moře, kde si doplní zásoby. Pak námořníci Baltského loďstva budou pokračovat v bojovém výcviku ve vodách Středozemního moře a do vzduchu opět vzlétne palubní letectvo.

Oddíl válečných lodí Baltského loďstva, který tvoří korvety Bojkij a Soobrazitělnyj spolu se středním mořským tankerem Kola, opustil 14. října vojenský přístav v Baltijsku a vydal se na cvičnou misi.

Během své plavby přes Atlantský oceán si posádka lodí zdokonalila svůj námořní výcvik, procvičila si postup v případě, že loď utrpí škody, a úkony při protiponorkové a protivzdušné obraně. Výcvik dále zahrnul manévry v oblasti intenzivní lodní přepravy a rybolovu. Posádka lodních vrtulníků Ka-27, umístěných na korvetách Bojkij a Soobrazitělnyj, provedla řadu letů ve východní části Atlantského oceánu.


Není zde článek celý?