Odtajněné dokumenty CIA zpochybnily Hitlerovu sebevraždu

Nedávno odtajněné dokumenty z archívů CIA nepřímo potvrzují, že vůdce nacistů Adolf Hitler nespáchal v roce 1945 sebevraždu, ale uprchl do Latinské Ameriky. Píše o tom Sputnik Brasil.

Jeden z informátorů americké rozvědky sdělil v roce 1955, že bývalý esesák Phillip Citroen měl údajně po skončení druhé světové války schůzku s Hitlerem, který se skrýval v Kolumbii pod jménem Schrittelmayor. V zprávě agenta se tvrdí, že Citroen měl jako zaměstnanec Královské holandské plavební společnosti schůzky z fýrerem přibližně jednou měsíčně na služebních cestách z Venezuely do Kolumbie.

Výňatek ze zprávy CIA u údajné přítomnosti Hitlera v Jižní Americe

©
Foto: Reprodução / CIA.gov
Výňatek ze zprávy CIA u údajné přítomnosti Hitlera v Jižní Americe

Jako důkaz je mezi dokumenty foto Citroena s člověkem podobajícím se Adolfu Hitlerovi, které bylo uděláno v roce 1954 v městě Tunha (na západě Kolumbie). Po jistém čase se Hitler přestěhoval, podle informátora CIA, do Argentiny.

Fotografie z archivu CIA

©
Foto: Reprodução / CIA.gov
Fotografie z archivu CIA

Podle oficiální verze spáchal Adolf Hitler spolu se ženou Evou Braunovou sebevraždu 30. dubna 1945 v Berlíně během útoku sovětské armády na německou metropoli. Jejich těla byla spálena na zahradě říšské kanceláře.


Není zde článek celý?