OLAF vydal prohlášení. Agrofert a Čapí hnízdo i nadále vyšetřuje

Chcete si koupit nějakou takovou nemovitost? Od 1. listopadu budete platit jakožto kupující daň z převodu. | FOTO:

Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) zveřejnil informaci, že nadále vyšetřuje koncern Agrofert patřící v inkriminované době Andreji Babišovi (nyní je v jeho svěřenském fondu) kvůli případu Farmy Čapí hnízdo. Informaci přinesl zpravodaj České televize v Evropské unii (v Bruselu) Bohumil Vostal na svém twitterovém účtu.

Včera bývalý český premiér Mirek Topolánek uvedl na svém twitterovém účtu, že OLAF již závěrečnou zprávu k tomuto případu odeslal české straně, tedy Ministerstvu financí ČR.

Na zprávě úřadu je zajímavé, že se ukazuje, že je vyšetřován koncern Agrofert. Pokud by se informace potvrdila, znamenalo by to zřejmě, že Agrofert měl v inkriminované době propojení na společnost Farma Čapí hnízdo, jak je vidět také na bankovních dokumentech zveřejněných v posledních dnech anonymní Skupinou Šuman. Babiš přitom tvrdí opak.

Zda je stále ještě vyšetřovaná i samotná Farma, není jasné. Na podzim 2016 potvrdil OLAF deníku Svobodné fórum, že vyšetřuje firmu ze skupiny Agrofert. Tehdy se vysoce pravděpodobně jednalo o Farmu Čapí hnízdo.

Podle posledních informací se tedy zdá, že OLAF nezasáhne do letošních parlamentních voleb. Výsledky vyšetřování případu přitom předběžně přislíbil ještě na rok 2017.

Není zde článek celý?