Organizátoři protestu u Rady prohlásili, že budou bojovat „jinými metodami“

Organizátoři mítinku před Nejvyšší radou, kteří ještě před třemi dny hlásili neterminovanou akci a žádali okamžité splnění jejich požadavků, přijali ve čtvrtek rozhodnutí o ukončení protestní akce a o „pokračování boje vlastními metodami.“

Odmítl odejít jen gruzínský exprezident a exgubernátor Oděské oblasti Michail Saakašvili a členové jeho strany Hnutí nových sil.

Akce byla ohlášena již přede dvěma měsíci, organizátoři slíbili, že k parlamentu přijde nejmíň 10 tisíc lidí. Dostala název Všeukrajinská politická reforma. Účastníci měli pouze tři požadavky, ale globální: zrušení poslanecké imunity, změna volebního zákonodárství a přijetí zákona o zřízení protikorupčního soudu. Procedura jejich splnění může potrvat dlouhou dobu.

Experti již původně považovali akci za odsouzenou ke krachu, poněvadž ohlášené organizátory požadavky jsou prostým lidem nejasné. Právě proto se nejmasovější mítink konal v úterý, zúčastnilo se ho na 4 tisíce lidí, avšak většina odpoledne odešla. Dva následující dny zůstalo u budovy Rady pouze několik set lidí.


Není zde článek celý?