Organizovaný přísun teroristů není nic platný. Syřané a Rusové dál směřují k vítězství

Navzdory posilám teroristů z území pod kontrolou Američanů pokračuje vývoj syrské války směrem k jejich porážce. Syrské bojiště se za uplynulý měsíc výrazně proměnilo.

Na svém tiskovém brífinku to v pátek 13. října potvrdil velitel hlavního operačního velení ruského generálního štábu Sergej Rudskoj.

Syrským a ruským silám se za uplynulý měsíc podařilo osvobodit od Islámského státu dalších 142 obcí či měst a celkem 5 841 kilometrů čtverečných území.
Naprostou katastrofou dopadl pro teroristy z Islámského státu pokus o rozsáhlou protiofenzívu v hloubi syrského území. Útoku se zúčastnilo okolo tří tisíc ozbrojenců včetně oddílů, které do Sýrie přešly ze sousedního Iráku.
Z iráckých guvernorátů Anbar a Ninive, kde probíhá operace sil „mezinárodní koalice“ vedené USA, syrskou hranici přešlo více než tisíc teroristů vybavených tanky, raketomety a dělostřelectvem. „Mimo to, pozice vládních vojsk atakovalo dalších 450 militantů Islámského státu ze zóny v oblasti At Tanf kontrolované Spojenými státy,“ poznamenal Rudskoj.
„Ve výsledku rozhodných akcí vládních vojsk při podpoře ruských Vzdušných a kosmických sil se teroristům nepodařilo dosáhnout jejich cílů, protiútok IS byl odražen a hlavní síly teroristů zlikvidovány,“ konstatoval.
Ruské a syrské síly také společně uspořádaly „lov“ na pohlaváry teroristických skupin. A byly úspěšné: jak uvedl Rudskoj, jen od počátku října bylo zlikvidováno jedenatřicet polních velitelů a 3. října utrpěl těžké zranění lídr Džabhat an-Nusry Abu Mohammad al-Julani.
V centrální části Sýrie vládní jednotky plně zlikvidovaly oddíly IS obklíčené v oblasti města Akerbat.
Pouhý den pro brífinku Sergeje Rudského pak syrské jednotky plně osvobodily od Islámského státu město Majádín.
Geo, Eurasia24.cz
Zdroj: mil.ru
Foto: mil.ru

loading…

Není zde článek celý?