Ozbrojenci, kteří zaútočili na ruskou vojenskou policii v Sýrii, měli zbraně z USA

Ozbrojenci organizace Fronta An-Nusrá, kteří 18. září zaútočili na pozorovací stanoviště ruské vojenské policie v Hamá, používali zbraně vyrobené v USA, Belgii a Francii, uvedl příslušník syrských ozbrojených sil Walid Chali novinářům.

„Dnes jsou zde vystaveny zbraně, jež byly před několika týdny zabaveny ozbrojencům. Nelegálně se dodávaly ze zahraničí. Zde leží přes 100 kusů střelných zbraní a ručních granátometů vyrobených v USA, Belgii a Francii,“ uvedl Walid Chali během demonstrace zbraní, jež byly zabaveny ozbrojencům.

V řadě případů teroristé samostatně dopracovávali zbraně sériové výroby. Například mezi zbraněmi ukořistěnými syrskou armádou jsou útočné pušky M-16 s podomácky připevněným držákem pro optiku.

Jak uvedl náčelník hlavní operační správy syrské armády Alí Al-Alí, ve východní Ghútě a ve východních čtvrtích Damašku byly nalezeny nezvratné důkazy toho, že teroristé používají zahraniční zbraně a munici.

„Máme vyfotografované zbytky munice zahraniční výroby se sériovými čísly. Touto municí ozbrojenci pravidelně ostřelují obytné čtvrtě Damašku a jeho předměstí,“ podotkl Alí Al-Alí.

Podle něj během zneškodňování min ve čtvrti Sahour 2 ve východním Aleppu vojáci našli a zneškodnili 193 kusů munice, mezi kterými byly granáty k podvěsnému granátometu M203 ráže 40 mm a 60mm miny americké výroby.


Není zde článek celý?