Peskov okomentoval odmítnutí amerických víz delegaci MO RF

Kreml je mimořádně znepokojen a pokládá za nepřijatelné odmítnutí vydání amerických víz členům delegace ruského ministerstva obrany, která se měla zúčastnit společné rusko-čínské vojenské konference v OSN, prohlásil novinářům tiskový mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov.

„Na okraji OSN, tohle je klíčové slovo. USA mají samozřejmě určité závazky jako země, ve které sídlí rezidence Organizace spojených národů. V daném případě jsme samozřejmě velmi znepokojeni podobnou situací a považujeme ji za nepřijatelnou,“ řekl.

Mluvčí ministerstva obrany RF Alexandr Jemeljanov sdělil předtím novinářům, že členové delegace ministerstva obrany nedostali americká víza pro účast na společné rusko-čínské vojenské konferenci v OSN. Ve čtvrtek se v OSN konal brífink ruských a čínských vojenských příslušníků o problematice rozmístění globálního systému americké PRO.

Podle Jemeljanova se tohoto brífinku měla zúčastnit delegace generálního štábu ozbrojených sil RF, avšak USA nevydaly vstupné vízum všem jejím členům.


Není zde článek celý?