Peskov: v DLR a LLR se mohou spolu s pozorovateli objevit extremisté

Moskva se obává, že pozorovatele na hranici RF s Ukrajinou mohou doprovázet ukrajinští vojáci a extremistické oddíly, řekl tiskový tajemník prezidenta RF Dmitrij Peskov.

„Je naprosto jasné, že po pozorovatelích mohou přijít ukrajinské ozbrojené síly, a mohou nejen ty, ale také oddíly extremistů, jež jsou dobře známé svými nelidskými činy, a pak nebude nikdo pojištěn před zahájením dalších tragických událostí,“ řekl Peskov v odpovědi na otázku, proč se Moskva obává tragického vývoje událostí v samozvaných republikách na východě Ukrajiny.

Peskov souhlasil, že by nezávislá kontrola dokázala zprostit RF obvinění z toho, že je agresorskou zemí, avšak dodal, že zájmy donbaských obyvatel jsou nadevše.

„Ano, ale neodstraní to smrtelnou hrozbu pro obyvatele Donbasu, což je mnohem důležitější,“ řekl Peskov.

„A pak nesmíme zapomínat, že v daném případě jsou našim původním zdrojem Minské dohody, jejich body, následnost těchto bodů, což má také kritický význam, a pokud jde o následnost, nezapomínejme, že příchod kohokoliv na hranici je vlastně jedním z posledních bodů,“ dodal tiskový mluvčí prezidenta RF.


Není zde článek celý?