Petr Fiala rázně odmítl vládní spolupráci s ANO, straně to dodá na vážnosti

Spekulace o tom, že Občanská demokratická strana neodolá vábení Andreje Babiše a nakonec za slíbená ministerstva vstoupí do vládní koalice, se rozplývají. Předseda ODS Petr Fiala totiž odmítl zradit voliče, kteří dali straně mandát i díky slibu, že se nezaprodá. Pokud nevytáhne dnes odpoledne majitel hnutí ANO nějaký rázný argument, bude muset hledat koaličního partnera dál.

Je zvykem, že na voliče se zapomene hned minutu po vyhlášení výsledků a veškeré sliby předčí možnost vládnout a ovlivňovat dění v České republice. Stejně jako třeba TOP 09 však i ODS staví své sliby na první místo.

Již před víkendovými volbami sice téměř všechny strany deklarovaly, že nepůjdou do vlády buď s Babišem, hnutím ANO, nebo trestně stíhaným člověkem, ale některé již stačily ze svých prohlášení postupně ustupovat.

ODS ne, což je pro její voliče příjemnou zprávou a zároveň i signálem, že zákulisní informace o tom, že různé frakce uvnitř strany nakonec dosáhnou toho, že se vedení strany s Babišem „nějak domluví“, nebudou reálnou hrozbou.

Petr Fiala sice dlouho váhal, než se důrazně vymezil proti spolupráci s hnutím ANO, ale od doby, kdy se jasně vyjádřil, neuhýbá ani o píď. Jakkoliv by pro ODS bylo vládní angažmá zajímavé, předseda má jinou představu a hlavně – chce dodržet, co slíbil.

Není zde článek celý?