Petrohrad uznali za nejlepší turistické město Evropy

Petrohrad se stal vítězem v nominaci Nejlepší evropská turistická destinace 2017 prestižního ocenění v oblasti cestovního ruchu World Travel Awards, uvádí tisková služba gubernátor Petrohradu.

Slavnostní předání cen World Travel Awards se poprvé konalo v Rusku. Slavnostní akce, která proběhla v sobotu v Ruském etnografickém muzeu, se zúčastnil gubernátor Petrohradu Georgij Poltavčenko a prezident WTA Graham Cooke.

Petrohrad letos získal právo pořádání ceremoniálu jako město, které už vlastní dvě ocenění World Travel Awards, Nejlepší turistická a kulturní destinace světa 2016 a Nejlepší turistická destinace Evropy 2015.

„Jsme hrdí na to, že předávání tohoto prestižního ocenění poprvé probíhá v Rusku, v Petrohradu,“ řekl Poltavčenko, jehož slova jsou uvedena ve zprávě.

Gubernátor poděkoval lídrům světového turistického průmyslu za pozornost k Petrohradu a za vysoké hodnocení potenciálu pohostinnosti města.

„Cestovní ruch je vynikajícím prostředkem komunikace mezi zeměmi a národy, dělá náš svět zářivější a lepší,“ poznamenal.


Není zde článek celý?