Pilný dopisem Chovancovi útočí na novináře. Označuje je za hybridní hrozbu

Nástupce Andreje Babiše na ministerstvu financí brání Finanční správu a její zajišťovací příkazy, které zničily již několik firem. Ivan Pilný v dopisu ministrovi vnitra označil novináře, kteří se kauzami zabývají, za hybridní hrozbu a jejich zjištění za diskreditační kampaň. O existenci dopisu informoval server Neovlivní.cz.

Pilný se tak stejně jako Babiš jasně snaží ovlivnit média a zakázat jim, aby neinformovala o alarmujících věcech, které se dějí na ministerstvu financí, potažmo Finanční správě, vedené Martinem Janečkem, který byl podle dostupných informací úkolován přímo bývalým šéfem státní kasy Babišem.

Jak dokázala třeba nahrávka na twitterovém účtu Skupiny Šuman, šéf hnutí ANO přes Finanční správu likvidoval firmy, které stály v cestě jeho zemědělskému koncernu Agrofert. Konkrétně zde Babiš mluví o firmě FAU Přerov, na kterou podle něj „naši klekli“, čímž myslel právě zásah FS.

Pilný v dopise Chovancovi upozorňuje na definici hybridní hrozby, obsaženou v auditu národní bezpečnosti ČR, píše web Neovlivní.cz. Cíl je tedy jasný, zakázat novinářům, aby informovali o zvůli Finanční správy.

O ní deník FORUM 24 poskytl několik důkazů, včetně reportáží s podnikateli, kteří kvůli ní přišli o své firmy a potýkají se nejen s finančními problémy.

Obsáhlý materiál o „daňovém džihádu“ nabízí i magazín Revue FORUM, který od tohoto týdne najdete na stáncích.

Chcete číst i tištěnou verzi deníku FORUM 24? Nový magazín Revue FORUM si můžete předplatit prostřednictvím sbírky na portálu HitHit.cz.

Není zde článek celý?