Piráti vysílají do voleb hvězdnou pěchotu. Táhne je ke dnu

Že čeští Piráti nezdědili ani gen od praotců z Karibiku je jasné i zarytým romantikům. Dřevěnou nohu tu dávno vystřídaly dredy a nezbednou lodní opičku zase pár kandidátů pirátské partaje, kteří teď voličům předvedli, že i opice dokáže zastat medvědí službu. Ausgerechnet vlastní straně. Časy se mění také v jejich vnímání veřejností, piráti a Piráti jsou jako nebe a dudy.

Má-li ty první encyklopedie za hlučné, vulgární, drsné, hrubé, extrovertní, násilnické, bezohledné a kruté mořské bandity a fanynky pro změnu za okouzlující lotry, druzí jsou úplně jiná káva. Jsou jakžtakž mladí, rádi by politickou moc a republiku křižují leda volebním autobusem. Slibují jí nový vítr a při tom občas zalžou jako staří političtí matadoři. Navrch pak kdekomu vyhrožují, že si to s ním vyřídí, když je na ně pustíme. Aspoň v jednom se ale  podobají filmové předloze. Plují na vlnách podivna.

Pirátské superstar teď totiž odložily harmoniku a kvapně lepí díry, které jim do lodního boku udělali vlastní kandidáti. Řacha je to obrovská, do lodi jim teče proudem. Zato vysvětlení je tu málo. Think-tank Evropské hodnoty totiž  načapal velitele zlínských pirátů a (sic!) stínového ministra obrany strany na  prokremelských demonstracích, oslavujících okupaci Krymu Putinem. Pirát Giuseppe Maiello tam hojně řečnil na pozvání ruské páté kolony, ze které mají osypky všude, od vnitra až po tajné služby. Teď si na kolaboranty, kteří jej hostili, Maiello málem nevzpomíná. Paměť má zjevně chatrnou, možná zapomněl i na další kousek. Jen o rok dřív pro změnu bouřil na demonstraci proti České televizi, která prý má „vysílat pravdu“. Čí je zjevné, Putinovu…a taky jeho. Že tenhle Pirát hoří touhou po Východě pak dokazuje i jeho čerstvá  účast na debatě spolku Hej, občané!

Obskurní partička organizovaná prokremelskými kolaboranty a ověnčená zarytým stalinistou,  místopředsedou KSČM  Skálou a zhrzenými lampasáky ze Strany práv občanů nebo pozvanými  hnědáky Konvičkou a Okamurou, tam usiluje o vystoupení Česka z NATO i  Evropské unie. Tady se nemluví s komunisty. To už bychom nemohli mluvit s nikým. Já jsem pirát a řeknu, co si myslím,“ chlubí se ke všemu Maiello. Prý tam půjde klidně zas. Po idejích Pirátů, kterých máme plné schránky, nikde ani stopa. Vodu v lodi neukecáš, šéfpirát Bartoš teď Meiella rychle uklidil jinam. V partaji bude (sic!) stínovým ministrem kultury! Rusofilové napříč republikou a v první lajně manželé Žalobovi z Řitky už předem jásají, bude víc Alexadrovců. A v „ulhané“ České televizi půjde v primetimu Timur a jeho parta.

Ani italský popleta uprostřed ruské pětky ale netrumfne ctitele konspiračních teorií rovněž na parlamentní kandidátce Pirátů. Že v poslanecké sněmovně zasedal už lecjaký podivín se tu ví. „Aktivista za pravdu o 11. září“, jak si Pirát  Švadlenka z Přerova připsal rovnou na sněmovní kandidátku, je ale stranický majstrštyk.  Že bude chtít v případě zvolení usednout v zahraničním výboru dolní parlamentní komory je pak víc než jisté. I tady se ruská ambasáda už teď tetelí blahem a spojenci jen nevěřícně civí. „Nitky vedou k tehdejší americké vládě a velení armády. Proto jsem ale členem Pirátské strany, abych bojoval za dostupnost informací a transparentnost, a to i v tomto případě,” říká totiž v Hanáckém večerníku Švadlenka. Volte Švadlenku a kašlete na máslo, zato se dozvíte o spiknutí světa a zítra třeba o iluminátech!

Kdo mávne rukou nad zahraničím, měl by se přesto třást strachy. I doma. Jakub Michálek z vedení Pirátů, ausgerechnet právník, má totiž nanejvýš svéráznou představu o spravedlnosti. „Chceme, aby byli soudci stejně jako politici pod dohledem a nebyli nedotknutelní. Kdyby tohle všechno bylo, řada gaunerů, zachycených na pirátském autobuse, by neseděla na jeho karoserii, ale na vnitřních sedadlech za mřížemi“, píše. „Podle české justice jsou zatím křišťálově čistí, protože nebyli pravomocně odsouzeni. Ale to je právě ten problém“, dodává (sic!) právník Michálek. O vině má coby politik už předem jasno, soudy k tomu zjevně nepotřebuje.

Sami soudci budou totiž za jeho parlamentní éry pod dohledem a gauneři z karoserie pirátského autobusu půjdou rovnou za mříže.  Tam pak skončí nejspíš  každý, kdo je podle veřejného mínění a na objednávku politiků…. gauner. A šmytec. „Toníčku, ty jsi prezident, ty můžeš všechno“, kýval prý ministr vnitra Štrougal ostošest prezidentu Novotnému na dotaz, zda může sám zatknout politického oponenta. Časy, kdy soudci byly pod dohledem a o vině tu rozhodovali strana a politici tu tedy už byly, ale právní stát se chová jinak. Info.cz před časem v článku „Republika v ohrožení. Diagnózou Kalousek“ připomnělo účelovou skandalizaci šéfa TOP09 právě Piráty.  Kalousek přitom nikdy nečelil trestnímu stíhání ani soudům a neexistuje žádný důkazu o jeho spojení s kauzami, které mu přisuzují političtí rivalové. Přesto byl na autobuse Pirátů vykreslen v poutech. Ještě včera to sami Piráti pokládali za nadsázku a osobitý marketing. Teď je už z Kalouska gauner.

Volit mladé lidi, kteří mají nadhled a nemají minulost, může být kýženým flastrem na mizérii Čapích hnízd, nácky s cizím rodokmenem nebo rudé kolchozníky v Senátu, vyškolené Hradem. Hvězdná pěchota stran mezi ně ale určitě nepatří. Nabytá moc ji může z podivínů proměnit v populistické papaláše, kteří sice chtějí zdigitalizovat náš život, ale zametou přitom se svobodou a demokracií. Číst tu jen volební program proto už nestačí. Zajímat se o konkrétní kandidáty a pustit pak do parlamentu jen ty nejlepší ano. Volby nejsou pro lenochy, kdo hledá, ten najde. U Pirátů i jinde. Pusťte nás na ně! Neuhneme. Hraje se tu o všechno.

Autor je komentátorem serveru Info.cz

Není zde článek celý?