Plíšková a Veselý v Moskvě končí, Siniaková a Rosol jdou dál

V prvním kole moskevského tenisového Kremlin Cupu se českým reprezentantům dařilo z padesáti procent.

Do mužské dvouhry se nakonec z kvalifikace podíval i Lukáš Rosol. A právě on přes domácího Kravchuka prošel do druhého kola, když po prohraném prvním setu (4:6) zabojoval a rozhodující třetí set získal v tie breaku. Dnes se ve druhém kole postaví Adrianu Mannarinovi z Francie, který je momentálně 29. v žebříčku ATP.

Jiří Veselý své utkání s Italem Andreasem Seppim skrečoval ve druhém setu za stavu 1:4, první set Ital ovládl 6:3.

Ženské dvouhry v podání českých barev dopadly také 50:50. Kateřina Siniaková v prvním setu Chorvatce Donně Vekičové nadělila kanára a druhý set získala v poměru 6:2. Ve druhém kole ji dnes čeká domácí hráčka Daria Kasatkinová, která zaujímá 28. místo na žebříčku WTA.

Krátce před úterní desátou hodinou večerní nastoupila na kurt i druhá česká hráčka. Kristýna Plíšková 2 hodiny 20 minut bojovala s Australankou Darijou Gavrilovou a o půlnoci moskevského času ve třetím setu padla. První set Kristýna prohrála 6:4, druhý set kráčel ke stejnému výsledku, ale naše hráčka nakonec druhý set vybojovala v tie breaku. Ve třetím setu už to byl jednostranný tenis, jediným zpestřením tohoto setu byla procházka chlupatého kocoura po kurtu. Gavrilovová ho získala 6:1.

V ženské čtyřhře je z našeho pohledu vše veselejší, protože z prvního kola se probojovaly všechny naše ženy. Česko tu zastupují Krejčíková, Voráčová, Hlaváčková a také Siniaková.

Všichni naši zástupci by druhé kolo turnaje měli odehrát dnes.

Kremlin Cup v Moskvě probíhá od 14. do 22. října. Letošní ročník je v pořadí 28. V minulosti tento turnaj vyhrály takové hvězdy světového tenisu jako Martin Čilič, Janko Tipsarevič, Simona Halepová a Caroline Wozniacká.