Podnikatelé, pozor. Několik desítek tisíc lidí už vás hlídá. Jedou v Účtenkovce

Babišovi je do smíchu. Podnikatelům ne. | FOTO: FB Andreje Babiše

Opět o něco méně klidní mohou být podnikatelé v České republice. Andrej Babiš a Ivan Pilný na ně vyslali několik desítek tisíc kontrolorů z řad občanů. Jen za první dva dny se do Účtenkovky registrovalo sedmdesát tisíc lidí. Sami. Dobrovolně.

Je to stále o dost méně, než šéfové ministertsva financí doufali, ale k neklidu podnikatelů to stačí. Kromě třiceti nejrůznějších kontrol teď může do jakéhokoliv obchodu teoreticky postupně napochodovat několik desítek tisíc zákazníků, kteří budou podnikatele hlídat, zda vzorně vydává účtenku. Protože chtějí za své hlídání odměnu. Odměnu, kterou stát vyplatí z daní onoho hlídače i onoho hlídaného podnikatele.

Třídní boj je zpět. „Obyčejní lidé“ kontrolují zlé zloděje podnikatele. Ti hodní a spravedliví hlídají zloděje, aby nekradli při prodeji rohlíků a obědů. Protože to je zřejmě to, co Českou republiku nejvíce trápí. Drobní podnikatelé a střední firmy nejvíce leží v žaludku Andreji Babišovi. Nejsou součástí holdingu, nemá nad nimi kontrolu, neposlouchají ho. A to se trestá. Třeba tak, že jim vymyslí další kontrolory. Pro začátek.

Co bude až se po volbách spojí s komunisty a Okamurou? S komunisty, kteří chtějí znárodňovat a vystupovat z NATO? Jistě. Před pár dny Babiš řekl, že se s těmito stranami nespojí. Jenže před volbami 2013 také říkal, že EET nechce zavádět. Takže…

Účtenková loterie je krajně nemorální. Jediné, co si zaslouží, je bojkot.

Není zde článek celý?