„Politika infikuje společnost“: Obama kritizoval situaci v USA

Bývalý prezident USA Barack Obama ostře kritizoval situaci v USA a prohlásil, že nynější politika „infikuje“ společnost.

„Nikomu se nelíbí to, co vidíme… místo aby odrážela naše hodnoty, infikuje politika naše společenství“, řekl Obama ve svém prvním projevu po ukončení prezidentství. Bývalý prezident USA promluvil na mítinku ve státě Virginie na podporu demokratického kandidáta ve volbách guvernéra.

„Místo abychom hledali cesty k součinnosti a v praxi spolupracovali, dostali jsme ty, kdo se pokoušejí záměrně démonizovat lidi, kteří mají odlišné názory, a zařídit databázi, protože jim to poskytuje krátkodobou taktickou výhodu“, řekl Obama.

„Víte, že v poslední době málo komentuji politiku, vím ale přesně, že když vyhráváš kampaň a rozděluješ přitom lidi, nedokážeš je pak řídit a nebudeš moci je sjednotit“, prohlásil 44. prezident USA. Ve svém půlhodinovém projevu nepronesl ani jednou jméno úřadujícího prezidenta, narážel ale zřejmě nejen na předvolební guvernérskou kampaň ve Virginii, ale měl na mysli především hlavu státu a jeho politiku v oblasti imigrace, KLDR, rasové nesváry v USA, také jiné aktuální problémy.


Není zde článek celý?