Poslanecká sněmovna kanadského parlamentu přijala analogii Magnitského zákona

Poslanecká sněmovna kanadského parlamentu přijala analogii “zákona Magnitského”, uvádějí výsledky hlasování.

Třetí čtení návrhu zákona v poslanecké sněmovně, původně plánované na druhého října, se konalo ve středu. Potom má být v senátu projednán dokument včetně oprav. Senát téměř nikdy neodmítá návrhy zákonů, schválené dolní komorou parlamentu. V případě schválení „Zákon Magnitského“ nabude platnosti královským rozhodnutím.

Pro jeho přijetí hlasovalo všech 277 poslanců, nacházejících se na zasedání.

„Dnes schválený zákon S 226 (analogie Zákona Magnitského — pozn.red.) nám dá nástroje k tomu, aby byli povoláni k odpovědnosti ti, kteří porušují lidská práva, a k boji proti korupci,“ napsala ministryně zahraničních věcí na mikroblogu na Twitteru. Dodala, že je „spokojena s dnešním důležitým pokrokem a těmito nutnými změnami, přijatými jednohlasně“.

V květnu kanadská ministryně zahraničních věcí Chrystia Freelandová prohlásila, že vláda podporuje zavedení sankcí proti oficiálním osobám z Ruska a dalších zemí, které se mohou účastnit porušování lidských práv, na základě zákona, podobného Magnitského dokumentu v USA. Dokument umožní Ottavě konfiskovat aktiva a majetek zahraničních občanů, kteří potlačují lidská práva. MZV RF prohlásilo, že místní verze Magnitského dokumentu značně poškodí vztahy s Moskvou.


Není zde článek celý?