Postoupí Slovensko na MS?

Dnes večer poslední zápasy ve skupině F rozhodly o tom, že slovenská fotbalová reprezentace drží naději na baráž o MS 2018 v Rusku.

Vývoj skupiny F dával tušit, že poslední zápasy rozhodnout o všem. Zatímco Anglie s přehledem postoupila z prvního místa přímo na MS, Slovensko na dálku bojovalo se Skotskem o druhé místo ve skupině, které za jistých okolností zajišťuje postup do baráže.

Slovensko potřebovalo k naději  získat více bodů než Skotsko, což se jim po napínavém zápase Skotska ve Slovinsku podařilo. Zatímco Skotové dobře rozehraný zápas ztratili a pouze remizovali 2:2, Slovensko s přehledem porazilo Maltu 3:0.

V tabulce oba soupeři získali 18 bodů, ale partě kolem Hamšíka pomohly lepší vzájemné zápasy.

Nyní slovenští fotbalisté budou čekat na zítřejší zápasy Ukrajiny s Chorvatskem a Walesu s Irskem. K postupu do baráže potřebují, aby aspoň jeden zápas skončil remízou. Soupeře se Slovensko případně dozví 17. října, kdy v Curychu proběhne los evropské části baráže. Dvojzápas se odehraje v termínech 9.-11. 11. a 12.-14. 11. 2017.

Česká reprezentace již před říjnovým dvojzápasem měla jistotu, že se do Ruska nepodívá. A dnes ji čeká poslední zápas této kvalifikace se San Marinem.


Není zde článek celý?