Právě jsem se vrátil ze zámku. Pan prezident mé návrhy přijal, může dnes říci Babiš

Bývalý spolupracovník StB Andrej Babiš si dnes jede pro pověření jednat o sestavení vlády. Miloš Zeman mu ho s velkou radostí dá. A nejen to, kdyby Babiš nesehnal 101 poslanců, kteří jeho vládu zlegalizují, nic to neznamená. Zeman mu dá další pokus. A když ani tento pokus nevyjde, stále to nic neznamená, třetí pokus dostane od svého Radka Vondráčka, který se díky Pirátům stane předsedou sněmovny.

„Právě jsem se vrátil z hradu. Pan prezident všechny mé návrhy přijal,“ to jsou slova Klementa Gottwalda z 25. února 1948. Kompletně je může dnes převzít i Andrej Babiš. Jen vymění hrad za zámek. Zemanovi už chce dnes představit některá jména, která chce ve vládě.  Zeman mu jde na ruku. Republika patří těmto dvěma pánů. Opoziční strany se mohou jen dívat, co se bude dít. Babiš chce vládnout, Zeman chce, aby Babiš vládl. Jediné, co může Babiše zastavit, je jiný prezident a předčasné volby.

Co bude? Dost možná Babiš důvěru pro vládu získá. Umí obchodovat a má co nabídnout. Obchod už uzavřel s Piráty. Ti podpoří jeho Vondráčka do čela sněmovny. Znamená to, že kromě prezidenta, bude mít v kapse premiér Babiš i vedení sněmovny. Tři nejdůležitější posty v zemi. Není důvod nemyslet si, že Babiš podobně nezobchoduje i podporu vládě. Může nabídnout posty ve vedení sněmovny, výborů (které už si Piráti rozebírají), ale především lukrativní posty ve státních podnicích, místa náměstků na ministerstvech atd., atd.. Toleranci vládě už naznačil Vojtěch Filip, šéf komunistů a Babišův kolega z StB pod krycím jménem Falmer.

Tak kdo další po Pirátech a komunistech podlehne nabídce?

Není zde článek celý?