Předávání vyznamenání: Smutný pohled na prezidenta, udivující seznam oceněných

Pohled na Miloše Zemana při sobotním předávání vyznamenání nebyl veselý. Spíše než státníka a vrchního velitele armády připomínal unaveného nemocného starce. Ještě větší údiv však přinesl seznam oceněných. Jistě, řada jmen na něm byla oprávněně. Ale potom tam bylo také několik osob, které vyvolaly úžas.

Jaké zásluhy má Luděk Sobota? Tedy kromě toho, že je podporovatelem Zemanovců? Jaké Helena Vondráčková? Že Zemanovi vyjádřila veřejně podporu? A ze stejného důvodu si medaili odnesl i režisér Zdeněk Troška? A písničkář Nohavica za co? Za spoluprací s StB?

A proč získal ocenění Petr Žantovský? Za to, že uveřejňuje svoje texty na Parlamentních listech, které Ministerstvo vnitra ČR považuje za dezinformační web?

Celkem trefně reagoval na slavnostní ceremoniál Zemanův soupeř v boji o křeslo prezidenta Michal Horáček: „To se až srdce svírá. Skvělí lidé, české vzory, jsou ve Vladislavském sále rukojmím Petra Žantovského a jiných, za něž se stydím,“ napsal Horáček.

Miloš Zeman nepůsobil při ceremoniálu zdravým dojmem. Jeho chůze se den ode dne zhoršuje. Ceremoiniál byl o dvacet miniut kratší oproti původnímu plánu. Oceněným prezident medaile nenosil, jak tomu bylo v minulých letech. Oni museli za ním, i ti, kteří jsou starší než on sám.

Seznam oceněných je dalším vykřičníkem, který upozorňuje na to, že voliči by už Miloši Zemanovi neměli dát možnost rozdělovat nejvyšší státní vyznamenání mezi své kamarády a obdivovatele.

Není zde článek celý?