Profesor britské univerzity promluvil o „fejkové válce“ Západu proti Rusku

Profesor ruské a evropské politiky Univerzity v Kentu Richard Sakwa promluvil pro RT na poli diskusního klubu Valdaj o příčinách antiruské rétoriky v západních médiích a fejkové válce, kterou začala Severoatlantická aliance proti Rusku.

„Kdyby se ve skutečnosti (členové NATO – pozn.red.) báli, že Rusko skutečně plánuje napadnout například Estonsko, tak by neposlali 800, ale 8 tisíc vojáků, jestli ne 80 tisíc. Teď je takové období lživé války, nic to není vážně. Je to jako fake news, fake war, fejková válka. Všechen tento ruch kolem cvičení Západ 2017 ukazuje napětí na Západě,“ oznámil.

Podle profesora je veškerý ruch zaměřen na to, aby bylo obecné mínění naladěno proti Rusku, ale v závěru to má opačný efekt.

„Obecně všechna tato propaganda nefunguje, má často opačný efekt. Nikdo tomu nevěří. Jeremy Corbyn vede labouristy v Anglii. V červnu ve volbách získal lehce nad 40 %, tedy 40 % řeklo, že labouristé mají správný nejen vnitřní, ale i zahraniční program, že celý tento systém NATO, tyto vklady do vojensko-průmyslového komplexu nejsou nutné. Potřebujeme dobré vzdělání, medicínu,“ dodal expert.


Není zde článek celý?