Putin označil XIX. Festival mládeže za nejreprezentativnější za celou historii jeho konání

Světový festival mládeže a studentstva v Soči se stal nejreprezentativnější za celou svou historii a shromáždil téměř třicet tisíc účastníků z více než 180 zemí světa, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin na jeho zahajovacím ceremoniálu.

„Vítám vás všechny v Rusku na XIX. Světovém festivalu mládeže a studentstva. Na fóru mládí planety, nejreprezentativnějším za celou jeho historii, se zde v Soči shromáždilo téměř 30 tisíc účastníků, hostů a dobrovolníků z více než 180 zemí světa ze všech kontinentů planety,“ prohlásil Putin.

Prezident připomněl, že se festival mládeže poprvé konal před sedmdesáti lety v Praze. „Tehdy stejně mladé chlapce a dívky, jako jste vy, sjednotil sen a víra v to, že mládež a její upřímnost a dobro, které dokáže rozpustit led nedůvěry, pomohou zbavit svět nespravedlivosti, válek a konfliktů. Vaši tehdejší vrstevníci mnohého dosáhli,“ obrátil se Putin k přítomným v sálu.

„Dokázali, že překážky nedokážou zabránit upřímnému přátelství a teplo mezilidských kontaktů nezávisí na politických, národnostních, náboženských, kulturních nebo dalších rozdílech,“ dodal ruský prezident.

Podle něj „naše země je hrdá na to, že již dvakrát hostila celosvětový svátek mládeže“. „Teď můžete pocítit pohostinnost a otevřenost našeho hlavního města sportu Soči, města olympijského bratrství a naděje,“ uzavřel Putin.

Světový festival mládeže a studentstva se poprvé konal v roce 1947 v Praze.


Není zde článek celý?