Rakouská pravice chce pracovat na zrušení sankcí vůči Rusku

Lídr rakouské pravicové nacionalistické Svobodné strany Ruska (FPÖ) Heinz-Christian Strache oznámil, že jeho strana bude pracovat na zmírnění nebo zrušení evropských sankcí vůči Rusku.

V úterý Svobodná strana přijala pozvání Rakouské lidové strany (ÖVP) vedené Sebastianem Kuzem k účast na jednání o vytváření nové vlády.

„Samozřejmě, chceme zmenšit napětí, které v Evropě v současné době panuje, a jako neutrální Rakousko budeme pracovat v tomto směru, chceme najít řešení, abychom zmírnili nebo zrušili tyto nešťastné sankce,“ oznámil Strache v rozhovoru pro RIA Novosti.

Lídr FPÖ také zdůraznil důležitou roli Ruska v evropských záležitostech a významnost rusko-evropských vztahů. Poznamenal, že se jeho strana bude snažit o dohodu o volném obchodu mezi Ruskem a EU a těsnější spolupráci v boji s terorismem.

Strache uvedl, že vláda může být vytvořena k 25. prosinci. Dodal, že pro sebe v novém kabinetu zvažuje pozici vicekancléře a ministra vnitra.
V Rakousku se 15. října konaly předčasné parlamentní volby. Svobodná strana Rakouska se umístila na třetím místě s 26 procenty hlasů.


Není zde článek celý?