Rand Paul: USA jsou zapojeny do tolika válek, že dokonce ani „válečný štváč Lindsey Graham“ o nich ztratil přehled

Senátor Rand Paul se zaměřil na senátora Lindsey Grahama. Paul zveřejnil na Twitteru protest proti zapojení Spojených států v mnoha zámořských konfliktech.  

„Víte, jste zapojeni v příliš mnoha válkách na příliš mnoha místech, že ani válečný štváč Lindsay Graham o nich ztratil přehled,“ uvedl Paul.

Během rozhovoru s NBC v pořadu „Meet the Press“, Graham odhalil, že nevěděl o významné přítomnosti USA v africké zemi Niger.

„Nevěděl jsem, že v Nigeru bylo 1000 vojáků,“ řekl Graham.

Otázky týkající se Nigeru se objevily poté, co čtyři američtí vojáci byli nedávno zabiti během útoku Islámského státu v zemi.

Graham uvedl, že ministerstvo obrany bude příští týden informovat o podrobnostech týkajících se vojenské mise v regionu.

„Mám trochu informací o tom, proč tam byli a co dělali,“ uvedl Graham. „Mohu říci rodinám toto: „Byli tam, aby bránili Ameriku. Byli tam, aby pomohli spojencům. Byli tam, aby zabránili další platformě napadnout Ameriku a naše spojence.“

Během jiného rozhovoru, vedoucí představitel senátu Charles Schumer také uvedl, že nikdy nebyl informován o roli amerických vojsk v Nigeru.

Senátor Bob Casey také řekl hostiteli CNN Chrisi Cuomovi, že nemá informace o přítomnosti vojsk v tomto regionu,

(InfoWars/ svobodnenoviny.eu Rand Paul Foto.Wikipedia)

Není zde článek celý?