Reakce na článek: Žáček nepodporuje Babiše

Deník FORUM 24 přinesl rozhovor s Miroslavou Němcovou, ve kterém se hovoří mj. o novém poslanci ODS Pavlu Žáčkovi. Přinášíme v plném znění jeho reakci.

V dnešní době zběsile rychlé povolební komunikace a heslovitých zkratek je standardem, že rychle vznikne určitá virtuální realita, která postupně stává „pravdou“. To se stalo i v otázce položené v rámci rozhovoru „Miroslava Němcová: Babiš může vládnout bez důvěry, dokud nebude nový prezident. A ovládne vnitro“, v níž redaktorka tvrdila, že jsem hovořil „o případné podpoře Andreje Babiše“.

Už jen titulek rozhovoru na webové stránce Českého rozhlasu: „Babiš byl na druhé straně barikády, proti takovým lidem jsme dělali revoluci, říká nový poslanec za ODS Žáček“ rozhodně nesvědčí o žádné podpoře Andreje Babiše. Myslím, že v době sociálních sítí je otázkou minut si ověřit, o čem byla v rozhovoru řeč, jaké byly dotazy a následně i odpovědi.

Mimo jiné jsem v rozhovoru podrobně hovořil o rozhodnutí slovenského ústavního soudu, o růstu Babišova impéria během korupčních 90. let a řadě dalších věcí. Řeč byla i potřebě silné prozápadní euroatlantické vazby České republiky, nutnosti zachovat u nás svobodu médií, nestrannost, nezávislost a funkčnost bezpečnostních složek, vyšetřujících mj. Andreje Babiše. Potvrdil jsem zároveň, že jako poslanec samozřejmě podpořím vydání pánů Babiše a Faltýnka.

Nezbývá mi než odmítnout tuto mediální zkratku, která ve své podstatě manipuluje i odpověď kolegyně Němcové.

Není zde článek celý?