Realisté mají nové heslo. Pušku do ruky. Pro tátu. Budete je teď volit?

Nový plakát Realistů. | FOTO:

Strana Realisté Petra Robejška má plakát s novým heslem. Chtějí pušku do ruky. Pro tátu. Vysloužili si tak mimojiné zařazení do seriálu Předvolební bizár.

Realisté měli do bizáru nakročeno již několikrát. Puška pro tátu ale rozhodla. Co tím strana myslí? Volá po revoluci s puškou v ruce? Nebo chtějí členové strany pořídit svým otcům pěkný vánoční dárek? Nebo chtějí připravit zákon, kterým každý muž po tom, co se stane otcem, získá automaticky právo nosit na rameni pušku? Nebo si synové mají pořídit pušky, aby ochránili své otce? Před čím? A proč nemají chránit i maminky? A co sestry? Možná to přijde v dalších dnech. Inovovaný slogan. Pro ségru. Pušku do ruky. Pro tetu. Pušku do ruky. Pro bratrance. Pušku do ruky.

Nový plakát Realistů

Klíčová otázka ale zní: Proč? Proč pušku do ruky? Česká republika je jednou z nejbezpečnějších zemí na planetě. Česká republika má schopnou policii a profesionální armádu. Na zajíce a divoká prasata má myslivce. Proč by měli mít lidé pušku v ruce?

Otázky. Samé otázky.

Jedna věc je jistá. Slogan Realistů vedle jednoslovných hesel a prázdných výkřiků na výlepových plochách upoutá. Jen z toho plakátu jde tak trochu strach a údiv, jestli se náhodou někdo nezbláznil.

A tak je asi na čase si připomenout, kdo Realisté, kteří zatím v průzkumech získávají mizivé procento, jsou.

Stranu založil politolog Petr Robejšek. Strana se hlásí k pravici, ve volbách hodlá získat 20% hlasů. Zatím se však ani neobjevuje v předvolebních průzkumech. Členové strany by chtěli zavést vojnu, protože prý jsme ve válce, hrozba přichází z Blízkého východu. Rozhodně nám podle nich nehrozí agrese z Ruska. Mladí muži by podle Realistů neměli chodit na vojnu jen kvůli tomu, aby se naučili zacházet se zbraní. Měli by pracovat s lopatou.  „Dvacetiletý kluk by měl dělat fyzickou práci. Stát u lopaty, asistovat při stavbách, nosit břemena, opravovat předměty. Absolvovat základní výcvik disciplíny, přežití v nouzových podmínkách, obsluhy technologií,“ napsala politička Realistů Daniela Lusková na svém blogu. Podle některých komentátorů jsou Realisté napojeni na Kreml. „Hlavním akcionářem Alfa banky je Michael Friedman, velmi vlivný prokremelský oligarcha. A Alfa banka teď zakládá novou politickou stranu v Čechách. To je uskupení pana Robejška. To nefinancuje jenom Marek Dospiva z Penty, ale zakládal to šéf správní rady Alfa banky Petr Šmída,“ uvedl po založení Realistů v DVTV publicista Petr Havlík.

Není zde článek celý?