Ruské letectvo zničilo v Sýrii velitelské stanoviště teroristů a na 80 bojovníků

Velitelské stanoviště teroristů a na 80 jejich bojovníků, z nichž 9 byli vystěhovalci ze Severního Kavkazu, bylo zničeno v okolí osady Mayadin v Sýrii, oznámil oficiální mluvčí MO RF generálmajor Igor Konašenkov.

Podle jeho slov v průběhu uplynulých 24 hodin byly akce letecké skupiny VKS RF v Sýrii soustředěny na likvidaci posil bojovníků teroristické skupiny Islámský stát včetně velkého množství cizích žoldnéřů, kteří přicházejí z Iráku do okolí osady Abú Kemal u syrsko-irácké hranice.

Podle informace Konašenkova odhalila ruská rozvědka v průběhu týdne místa jejich soustředění a velitelská stanoviště v okolí osady Abú Kemal, a také trasy jejich postupu k Mayadinu a dále k jižním okrajím levobřežní části města Dajr az-Zauru.

„Po dodatečné rozvědce a potvrzení cílů velením ruské skupiny v Sýrii byla naplánována operace na likvidaci raketovým a leteckým útokem velitelských stanovišť, živé síly a obrněné techniky IS v dané oblasti… V okolí osady Mayadin bylo zlikvidováno velitelské stanoviště teroristů a na 80 jejich bojovníků včetně 9 vystěhovalců ze Severního Kavkazu. Bylo tam také zničeno 18 terénních vozidel s velkorážními zbraněmi a 3 skladiště munice“, řekl Konašenkov.


Není zde článek celý?