Ruské MiGy se staly prvními letadly, která srbské letectvo za 30 let získalo

První dva z šesti stíhacích letounů MiG-29, které Rusko předává Srbsku v rámci vojenské a technické spolupráce, do Bělehradu rozebrané dopravil An-124, oznámilo v pondělí večer srbské ministerstvo obrany.

Setkání na vojenském letišti Batajnica probíhalo v uzavřeném režimu jak pro média, tak pro veřejnost. Letadlo letící z Luchovic Moskevské oblasti vítali srbský ministr obrany Alexandr Bulin, náčelník Generálního štábu, generál Ljubiša Diković a velitel letectva a protivzdušné obrany, generálmajor Ranko Živak se skupinou důstojníků.

„První dva MiGy z vojenské a technické pomoci, kterou jsme obdrželi od Ozbrojených sil Ruské federace, dorazily na letiště Batajnica. Do pátku (6. října) dorazí další čtyři letadla a budeme moci hrdě říci, že poprvé od roku 1978 naše letectvo získalo nové stroje,“ cituje Ministerstvo obrany Bulina.

Náčelník Generálního štábu, generál Diković dodal, že pro srbskou armádu a letectvo nastal velký den, protože získané stíhací letouny citelně zvýší obranyschopnost země.


Není zde článek celý?