Ruské ponorky zaútočily na IS Kalibry s podporou útoku v Dajr az-Zauru

Ruské ponorky z vod Středozemního moře dvakrát zaútočily na teroristy v Sýrii raketami s plochou dráhou letu Kalibr, oznámil oficiální mluvčí ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov.

Jak oznámil Konašenkov, ruská letecká a námořní skupina ve Středozemním moři nadále podporuje syrskou armádu během útočné operace na zničení nástupního prostoru teroristické skupiny Islámský stát v údolí řeky Eufrat. Uvádí se, že za poslední týden rozvědka Ministerstva obrany Ruska odhalila nejdůležitější objekty IS v provincii Dajr az-Zauru.

„Jsou to velitelská stanoviště teroristů, velké sklady zbraní a munice a haly s obrněnou technikou IS u města Mayadin. K likvidaci těchto objektů dnes z vod Středozemního moře ponorky Velikij Novgorod a Kolpino Černomořského loďstva dvakrát zaútočily raketami s plochou dráhou letu Kalibr,“ řekl.

Konašenkov zdůraznil, že útoky na objekty teroristů u města Mayadin byly s účelem podpory úspěšných útočných akcí syrské armády na likvidaci nástupního prostoru IS v provincii Dajr az-Zaur.

„Start deseti raket s plochou dráhou letu proběhl z podvodní pozice. Prostředky objektivní kontroly potvrdily zničení všech určených cílů. Skupina IS u města Meyadin utrpěla citelné ztráty, jak v živé v síle, tak technice,“ poznamenal.


Není zde článek celý?